Príbehy

Prečítaj si motivujúce príbehy o vzniku konkrétnych piesní

Za hranice

Inšpiráciou na vznik tejto piesne bol tábor mladých s rovnakým názvom. Ježiš ma v tom čase volal ísť za moje hranice. Slovo z listu Filipanom ma k tomu motivovalo ešte viac. Verím, že táto pieseň nabudí do behu za víťaznou cenou každého, kto ju započuje. 

Braňo Kovalčík

Voláš ma kráčať po vodách

Táto pieseň vznikla počas mojej osobnej modlitby za nášho rodinného priateľa, ktorého čakala vážna operácia. Po čase mi Pán ukázal, že sa cez túto pieseň chce dotknúť každého, kto kráča po rozbúrených vodách neistôt a strachu. On je verný Boh, nezanechá, neopustí. 

Katka Demová

Moje ústa spievajú

Inšpiráciou je žalm 63: "Moje pery budú ťa oslavovať. Celý život ťa chcem velebiť. Moje ústa ťa budú chváliť jasavými perami." Táto pieseň je zároveň aj svedectvom toho, čo Ježiš v mojom živote urobil a robí. Ježiš chce víťaziť aj v tvojom živote a chce ti dať nový život.

Ondrej Podolák

Volám ťa

Bola som inšpirovaná v období prvej vlny pandémie. Veci okolo sa rýchlo menili a ja som bojovala s nedôverou. Pýtala som sa: "Kto to tu riadi? Má to tu vôbec niekto v rukách?". Vtedy mi Duch Svätý ukázal, že je stále so mnou, nech by sa dialo čokoľvek. Rozhodla som sa mu dôverovať a prijať jeho vedenie. Urob to aj ty, dôveruj, dovoľ mu Ťa viesť a nechaj sa Ním ohúriť.

Tina Smutná

Moja sila a chvála

V momente, keď som zakúšal útoky Zlého a duchovné stiesnenie, sa mi oči upreli na žalm 118 "moja sila a chvála". Srdce mi zaplesalo a ústa mi začali spievať novú melódiu. Bol to čas plesania a oslobodenia. Verím, že táto pieseň pomôže mnohým k vyslobodeniu z útlaku.

Vladko Beregi

Putá si mi rozviazal

Pri modlitbe so žalmom 116 mi Ježiš pripomenul spôsob, ktorým mi zachránil život. Tak vznikla táto pieseň, ktorá je vyjadrením vďaky za vydobytú slobodu a víťazstvo. Ježiš je moje svetlo a moja spása, môj verný priateľ, ktorý je stále blízko a ktorému patrím.

Evka Turzová

Úžasný

V srdci som mal túžbu vyjadriť to, kým je pre mňa Ježiš. Začalo to prvým slovom "ÚŽASNÝ". Ježiš je mojim úžasným priateľom, úžasnou pomocou a úžasným Bohom, ktorý je stále so mnou. Žehnám ti, aby si aj ty toto zažíval pri počúvaní a spievaní tejto piesne.

Ondrej Podolák

Svoju radosť mi daj

Pieseň vznikla ako ovocie stretnutia hudobnej školy, zameranej na songwriting. Ako začínajúca hudobníčka som v sebe mala túžbu skladať piesne. A tak som som si pri modlitbe začala hrať a spievať. Duch Svätý mi postupne dával slová a melódie. S touto piesňou sa modlím, keď potrebujem zmenu do môjho života alebo keď túžim po novej radosti a novom živote.

Hanka Ducháčková

Keď som slabý

Pieseň vznikla ako chvála Pánovi za silnú a špeciálnu skúsenosť s jeho milosťou. Novým spôsobom mi dal zakúsiť, že som ním milovaná, očistená a premenená. Duch Svätý sa mi stal inšpiráciou a vďaka nemu vznikla táto pieseň. Verím, že mnohých povzbudí a ukáže im pravdu o tom, kým naozaj sú v Ježišovi Kristovi.

Petra Horniaková

© 2020 Koinonia Ján Krstiteľ - Oáza Sklené
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!